Historia i modernizacja firmy Romet

W połowie XX wieku w Polsce podjęto decyzję o połączeniu czołowych fabryk rowerów w jedną firmę w celu zwiększenia rocznej produkcji. Na bazie konkretnego zakładu produkowano rowery Romet. Firma składała się z wielu oddziałów, które miały określony cel i specyfikę działania. Na przykład w fabryce R-5 produkowano przerzutki, a w R-4 powstały słynne modele składane Wigry. Produkowano ponad milion rowerów rocznie i był to prawdziwy sukces. Jednak w latach 90-tych, w wyniku słabych wyników handlowych, firma popadła w głęboki kryzys. Zarząd był zmuszony wystawić firmę na sprzedaż. Wraz ze zmianą zarządu, marka Romet została ponownie wprowadzona na rynek w 2009 roku.

Klasyfikacja modeli

Rowery Romet miejski mogą pochwalić się nienagannym pakietem: lekkie błotniki, harmonijny design, praktyczny bagażnik, dobre oświetlenie. Dodatkowo, dzięki braku górnej ramy, dwukołowiec dość łatwo składa się do transportu. Można nim wygodnie jeździć po parku lub do pracy. Nowoczesny Mistral ma ulepszoną przekładnię (21 biegów Shimano) i wygodne, regulowane siodełko. A Retro Lux3 to znalezisko dla tych, którzy kochają efektowny design i trudno nie być na nim zauważonym.

Model drogi jest odpowiedni dla dróg nieutwardzonych i asfaltowych. Przyda się na wiejskich wyprawach, rowerowych wycieczkach po lesie. Jeśli nie przeszkadzają Ci duże wymiary, to jest to praktyczna i trwała opcja.

Wersja hardtail

Górskie rowery hardtail wznoszą markę Romet na nowy poziom. Z powodzeniem współistnieją takie cechy jak niezawodność sprzętu i łatwość obsługi. Możesz wybrać się na każdą drogę, czy to górski szlak, wieś, czy kamienisty odcinek toru. Jakie są elementy, które sprawiają, że wybierasz tego przedstawiciela? Oczywiście komponenty: amortyzowany widelec z zakresem, rama mtv, hamulce tarczowe słynnego japońskiego producenta Shimano. Seria Rambler oferuje maksymalną liczbę modeli od poziomu podstawowego do profesjonalnego za rozsądną cenę. Miłośnicy jazdy na rowerze pozytywnie wypowiadają się o produkcie: Komentarze obejmują komfort siedzeń, regulację kierownicy i opony Schwalbe Rapid Rob zapewniające dobrą przyczepność.

Czytaj:  Opony przemysłowe – rodzaje, zastosowanie i dlaczego warto inwestować w jakość

Rower dla nastolatków

Seria dla nastolatków posiada szeroki zakres regulacji kierownicy i siodełka, aby ułatwić jazdę na rowerze dzieciom w wieku szkolnym. Oczywiście, modele te są małe i różnią się pod pewnymi względami od modeli dorosłych. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie dziecka. Serie te traktowane są z większą uwagą, a testy zderzeniowe zawierają więcej punktów.

Katarzyna Malinowska
Katarzyna Malinowska

Absolwentka zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od ponad 10 lat związana z branżą finansową, specjalizuje się w doradztwie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Autorka licznych artykułów na temat zarządzania finansami i strategii biznesowych. Prywatnie pasjonatka górskich wędrówek i literatury biznesowej.

Artykuły: 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *